ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13535201
*
nr 1353 5201
Spegel
med ram i tenn, 1920-tal. Höjd: 40, bredd: 21 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2020
kl 20:41:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 11:54:41
1
100 kr
7/10 21:24:10
2
150 kr
9/10 21:44:07
3
250 kr
9/10 21:44:45
4
250 kr
9/10 21:44:46
3
250 kr (Budbetjänt)
9/10 21:45:04
4
300 kr
12/10 08:11:09
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i tenn spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1353 5201
Spegel
med ram i tenn, 1920-tal. Höjd: 40, bredd: 21 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/10 11:54:41 | 1 | 100 kr |
7/10 21:24:10 | 2 | 150 kr |
9/10 21:44:07 | 3 | 250 kr |
9/10 21:44:45 | 4 | 250 kr |
9/10 21:44:46 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
9/10 21:45:04 | 4 | 300 kr |
12/10 08:11:09 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i tenn spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45